Jó vergődést!
Ja, és áradjon is!
Soha nem gondoltam volna, hogy ekkora kabarét lehet csinálni a parlamentből, mint ami most megy.
Egészen elképesztő mélységekbe süllyedt bütyök és bandája.
Nem egy konkrét felszólalásról, vagy viszont válaszról beszélek, hanem úgy általában.
Ez az ember beteg. Nincs ezen mit szépíteni. Tudják jól a hívei, párt- és frakciótársai. Szerintem félnek is tőle. Fogalmam sincs, hogy milyen cirkusz mehet egy-egy kormányülésen, de inkább nem is vagyok rá kíváncsi. Bőven elég az amit a parlamenti közvetítésekben látok.
Ez az alak pontosan úgy viselkedik, mint egy elkényeztetett gyerek, aki mindent megkap. És ha véletlenül nem úgy, nem azt és nem akkor kapja, mint amit akar, akkor olyan műsort vág le, hogy a szülei inkább feladják, és megadják neki amit akar.
Nincs benne semmilyen tisztelet senki és semmi iránt. A sajátjait ugyanúgy nem tiszteli, megalázza, mint az ellenfeleit.
Engem úgy neveltek, hogy ha valaki más beszél, akkor nem szólok közbe, figyelmesen végig hallgatom a mondanivalóját és ha befejezte, akkor válaszolok.
Ez mit csinál? Nem hogy közbeszól, tölcsért csinál a kezéből és úgy kiabál be a felszólaló mondanivalójába. Kineveti, kifigurázza, jelzőkkel illeti. Ha valaki valamilyen nyilvánvaló hazugsággal szembesíti, akkor arcátlanul letagad mindent.
Ezzel több baj is van. Egyrészt a parlamentbe nem való ilyen viselkedés. Egy külvárosi kocsmában talán elmegy, de ott is hamar kiütik az ilyet. Másrészt ezt a fajta viselkedést állítja példaként a hívei felé: ha engem követtek, akkor ugyanígy ti is bármit megtehettek, következmények nélkül.
És tényleg így is van. Elég csak megnézni a közösségi oldalak hozzászólásait. Egyszerűen undorító, ahogy emberi méltóságukból kifordulva vérszomjasan fröcsögnek a gyűlölettől. Ez pedig az ő bűne, az ő felelőssége. Ha netán valami elmebeteg nem elégszik majd meg azzal, hogy egy kamu profil mögül alázhasson mindenkit, aki nem bütyök-hívő és valami súlyosabbat csinál, na akkor azért majd vállalni fogja-e a felelősséget.
Nem. Ez borítékolható is. Ahogy eddig sem vállalta a felelősséget semmiért, ezután sem fogja. Ez egy ilyen ember.
Az ilyen embereknek meg az a sorsa, hogy általában a sajátjai állítják félre. Csak addig még óriási károkat fog okozni.
Jó vergődést!
#ennyi
Hozzászólások